2017-08-12

,

Trakų Senosios kibininės kibinai

Senosios kibininės kibinai

Savo rankose laikau kibinus iš Trakų Senosios kibininės. Gaila negaliu perduoti jų skonio, kuris eilinį kartą manęs nenuvylė. Atvirkščiai jie man pasirodė dar skanesni, nei prieš keletą metų kada paskutinį kartą juos valgiau. Kibinuose nebeliko rūgštelės, kuri anksčiau kartais būdavo juntama skrandyje po valgio. Va čia tai naujiena!

Bėda, pasak kibininės savininkų, buvo miltuose. Pakeitė miltus - dingo rūgštelė. Dabar ir tešla pasidarė skanesnė. Vienu žodžiu, kibinai buvo skanūs, dabar pasidarė dar skanesni. Kartais verta sugrįžti prie primiršto seno, kad atrastum naują jo skonį. Drąsiai visiems rekomenduoju - kam atrasti, o kam sugrįžti. Nenusivilsite.

O dabar apie tai, kas mane privertė apie šiuos kibinus parašyti. Prieš kelias dienas savo Facebook paskyroje ant sienos aptikau kažkieno iš draugų palaikintą straipsnį:

Legendinėje kibininėje lankytojas pasijuto lyg stoties kioske

Perskaičiau, nes tai surišta su mano gimtaisiais Trakais, o su Trakais mane kabina viskas. Tad ir šį kartą užsikabinau. Na... ir likau lengvai šokiruotas. Negalėjau patikėti, kad manoji Senoji kibininė (kas Trakuose viską laikau savu :), tiksliau jos kibinai, kuriuos n kartų esu valgęs, taip žemai nuvažiavo... iki kiosko lygo, taip sakant. Su visa pagarba kioskams, nieko prieš juos neturiu.

Nieko nebus, - sakau sau, - reikia savo akimis ir skrandžiu įsitikinti ar tai tiesa. Sėdau į mašiną ir tuoj pat nurūkau į kibininę. Įsigijau kelias porcijas straipsnyje minimų kibinų:

Supakuoti kibinai

Parsivežęs namo pradėjau kibinus tyrinėti. Tiesa dar iki namų, mašinos salone pasklidus pirmam kibinų kvapui padariau pirmą kvapų stiprumo vertinimą - jis žudantis. Netikite? Pabandykite bent pusvalandį pavažinėti su ką tik iškeptų kibinų maišeliu. Ir ypač jei jau praalkote. Alkaniems šio triuko nerekomenduoju.

Necituosiu čia to straipsnio ir nelyginsiu jo kibinų su savais. Pateiksiu tik savo rezultatus, o išvadas kiekviena sveika galva lengvai padarys pati. Manau nebus sunku atskirti pelus nuo grūdų.

Pradžioje pažiūrėkite, ar kam nors iš Jūsų kliūna kibinų išvaizda, forma, spalva? Pažiūrėkite į juos iš arčiau:

Kibinas

Kibinai

Man asmeniškai ne. Viskas su jais gerai.  Net ir parą ant virtuvės stalo pragulėjęs kibinas nebuvo panašus į tą su kuriuo būtų galima išgauti garsą primenantį šaukšto daužymą į lėkštę. Atvirkščiai, jo forma nepakito, o skonis, kad ir šalto, po paros praleistos ant virtuvės stalo be šaldytuvo (prie tvankaus vasaros oro) liko puikus, o tešla nė lašeliu nesukietėjo. Jau esu minėjęs, kad ir šalti kibinai yra skanūs.

O dabar užeikime į kibinų vidų ir pažiūrėkime kas ten gyvena:

Kibino pjovimas

Kibinų vidus

Čia perpjautas kibinas su  vištiena ir grybais:

Perpjautas kibinas

Kas pasakė, kad vištiena galima rasti tik viename kibino gale? Kibinas su kiauliena ir sūriu iš vidaus irgi gražiai atrodė:

Kibino vidus

Kibiną su labai įdomia įdaro kombinacija - vištiena, kumpis, sūris ir grybai! - perpjoviau išilgai:

Kibino pjūvis

Šis kibinas buvo minkščiausias ir puriausias iš visų įsigytų, nes jo masės ingredientai, kaip parodė skrodimas :) buvo smulkiausi:

Kibinas iš vidaus

Šis kibinas man buvo skaniausias! Rekomenduoju visiems, kas nesibaido grybų skonio, nes jis čia ypatingai juntamas. Mėgstantiems grybus jau dabar turėtų pradėti rinktis seilės. Pas mane tai jau pilna burna. Dar noriu šio kibino!

Na ir pabaigai kibinai desertui, kibinai su šokoladu:

Kibinai su šokoladu

Šokoladiniai kibinai

Šis desertas ne tik, kad nesugadino kibinų pilvo šventės, bet ją dar ir praturtino miela, puriai saldžia gaidele. Įdomus kibinų tešlos ir šokoladinio kremo derinys man visai patiko.

Fu..., galiu dabar ramiai atsipūsti ir ne tik dėl to, kad prisivalgiau skanių kibinų, bet ir dėl to, kad eilinį kartą įsitikinau, kad ne visada yra verta pasitikėti žmonių kalbomis, geriau imti ir pačiam išbandyti. Tad ir Jums siūlau - neklausykite manęs, o imkite ir būdami Trakuose užsukite į Senąją kibininę, užsisakykite kibinų, paragaukite, įvertinkite ir turėkite savo nuomonę bei skonį. Linkiu, kad jis Jums būtų geras! Ir lai niekas Jums (ir man :) neperša savo nuomonės ir negadina oro!

P.s. pabaigai išduosiu vieną paslaptį, kad prie kibinų labai tinka rauginti arba marinuoti agurkai, o ypač maži (karnišonai). Matote pačioje pirmoje šio įrašo nuotraukoje lėkštėje šalia agurkėlių dar yra žalumos, ji taip pat labai tinka prie kibinų. Skanaus!

  Patiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

2 komentarai :

  1. Kažkada Senojoje Kibininej buvo tokie su kapota jautiena-daug svogūnų,pipirų ir sultingi sultingi. Va čia tai kibinai.. o tie visi su marmeladais,ikrais,vištienom ir t.t. ne man.

    AtsakytiPanaikinti