2016-11-30

,

Sienų griovimas

Sienų griovimas

Vėl buto remontas. Vėl savo rankomis. Tik šį kartą, skirtingai nuo praėjusio, remontuojamame bute kartu su šeima teks ir gyventi. Tarp dulkių, triukšmo ir daiktais užverstų kampų su brolio pagalba bandysim kurti savo svajonių namus.

Trijų kambarių buto laukia dideli darbai: sienų griovimas (kursime svetainę ir virtuvę vienoje erdvėje), lubų, sienų, grindų tvarkymas, vidaus durų, elektros instaliacijos, apšvietimo, palangių, virtuvės stalviršio keitimas, naujų baldų įsigijimas ir t.t.

Atliktus darbus bei potyrius aprašinėsiu ir saugosiu šio tinklaraščio puslapyje „Buto remontas“.

 Idėja vienoje erdvėje įrengti svetainę ir virtuvę

Na, o pirmąją istoriją pradėsiu nuo pradžių pradžios, kurios pradžioje buvo idėja, o gal greičiau svajonė - išgriovus šalimais virtuvės esančio kambario sienas (planelyje pažymėtos kita spalva) vienoje erdvėje įrengti svetainę ir virtuvę:

Čia po rekonstrukcijos:

Svetainė ir virtuvė vienoje erdvėje

Svajonė graži, idėja kaip ir aiški, bet...

Nuo ko pradėti sienų griovimą

Pradžioje klaustukų galvoje buvo daugiau nei sveiko proto. Logiška, iš kur ten jo rasis, jei truputį „bambukas“ esu griovimo klausimuose. Na, ne kasdien juk griaunu sienas. Kaip ne kaip mano gyvenime, tai bus pirmas rimtas griovimas! Tiesa prieš pora metų teko griauti dalį sienos, bet tai nelyginami dalykai: ten butas buvo tuščias, o čia gyvenamas (dulkės, triukšmas ir taip toliau, kaip gyvent, kur dėtis?); ten grioviau vos kelis kvadratus, o čia reikės griauti beveik visas vidines kambario sienas; ten vos keli elektros laidai buvo įmūryti sienoje, o čia visas voratinklis su rozetėmis, jungikliais, dėžutėmis ir į lubose įrengtą apšvietimą keliaujančiais laidais; ten atliekų keliasdešimt maišų, o čia matau, kad be 100 neišsiversiu (kur tokį kiekį atliekų dėti?) ir t.t..

Laimė, kad turiu auksarankį, galvotą ir kuriantį brolį, kuris niekada neatsisako padėti, o ypač su remonto, statybos ir apdailos darbais, nes jis yra šių reikalų ligonis. Aišku gerąja prasme. Tai jo darbas, hobis ir laisvalaikis viename. Tai jo gyvenimo kuras ir meilė. Tai jo gyvenimas:

Brolis

Brolis neatsisakė padėti ir šį kartą. Didelis tau, Audriau, AČIŪ! O dabar grįžkime prie darbų ir patarimų.

Sienų griovimas iš patirties

Išsiaiškinti sienų paskirtį
Prieš griovimą būtina išsiaiškinti planuojamų griauti sienų paskirtį. Paprastai jos skirstomos į nešančias ir nenešančias arba į laikančias ir nelaikančias, arba atramines, kapitalines ir paprastas. Nenešančios sienos dažniausiai yra plonos - vienos plytos ir lengvai atskiriamos plika akimi. Nenešančias sienas galima pasitikrinti ir buto plane, ten jos pažymėtos plonesnėmis linijomis.

Leidimas griauti sienas
Jei planuojamos griauti sienos nėra nešančios, jokių leidimų nereikia - kūjis į rankas ir pirmyn. Leidimai sienų griovimui (kapitalinio remonto darbams), kuriuos išduoda savivaldybė, reikalingi tik tuo atveju, jeigu griaunama siena yra nešanti arba jei planuojate intervenciją į išorę: fasadą, stogą, laiptinę (šią informaciją man suteikė Trakų rajono, kuriame gyvenu, savivaldybės architektūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Saulius Leinartas).

Patalpų paruošimas ir dulkės
Iš patalpų, kuriose bus griaunamos sienos reikia išnešti visus daiktus: drabužius, baldus, indus ir t.t., nes bus la-a-a-a-bai daug dulkių! Baltos statybinės dulkės yra labai skvarbios ir sunkiai valosi. Būkite pasiruošę, kad po griovimo darbų reikės skirti daug laiko valymo darbams. Nors šalimai esančių kambarių durys buvo sandariai uždarytos, bet dulkės vis tiek rado būdų ten prasiskverbti. Išeitis - visus daiktus esančius kituose kambariuose pridengti plėvele ar kokiu audeklu, o durų apačias užkimšti drėgnu skuduru.

Statybinės dulkės
Sienų griovimas bute - šventė dulkėms!
Dulkių kiekį gali sumažinti po ranka turimas dulkių siurblys. Tik nerekomenduoju naudoti buitinio - sugadinsite. Čia reikalingas specialus statybinėms dulkėms ir šiukšlėms skirtas siurblys. Tokius siurblius nuomoja įvairūs statybos įrankių ir technikos nuomos punktai.

Atliekos 
Prieš pradedant griovimo darbus būtina išspręsti statybinių atliekų išvežimo klausimą. Statybines atliekas draudžiama mesti į buitinių atliekų konteinerius ar palikti šalia jų. Atliekų bus tikrai daug. Mūsų atveju susidarė virš 100 pusmaišių. Sukrauti į maišus ir palikti kambaryje, ne išeitis - anksčiau ar vėliau vis tiek reikės mesti, tad vėl dulkės, šiukšlės, purvina laiptinė ir rūstūs kaimynai. Geriausia tik išgriovus viską išmesti:

Statybinės atliekos

Statybinių atliekų išmetimas

Statybinių atliekų konteineris

Šiandien žinau 2 civilizuotus statybinių atliekų „atsikratymo“ būdus:
1. nuomotis konteinerį ar didmaišį (atveža, pastato, supili, sumoki ir išveža);
2. pačiam išvežti į statybinių atliekų aikštelę.

Įmonių teikiančių tiek vieną, tiek kitą paslaugą apstu, turėk tik pinigėlių.

Triukšmas ir kaimynai

Triukšmas

Didesnį triukšmą daugiabutyje, nei daužoma siena gali sukelti nebent koks dujų nuotėkio sprogimas ar netyčia susprogdinta savadarbė bomba. Triukšmas didelis. Dar kartą labai atsiprašau apačioje gyvenančių kaimynų už sukeltus nepatogumus. Gailiuosi, kad jų neinformavau apie planuojamą griovimo datą ir laiką. Atsiprašinėti, deja, pradėjau tik sulaukęs pirmųjų priekaištų. Blogai pasielgiau, tad visiems planuojantiems griovimo darbus linkiu nekartoti mano klaidų.

Mažų mažiausiai ką galite, tiksliau turite padaryti, tai savo vardu, laiptinės apačioje pakabinti skelbimą informuojantį,  kad tokiam ir tokiam bute vyksta remonto darbai, su atsiprašymu už nepatogumus, triukšmą ir netvarką laiptinėje. Taip pat apie planuojamus remonto darbus būtinai raštiškai informuokite savo daugiabučio namo savininkų bendrijos įgaliotą atstovą (administratorių). Paprasčiau tariant prieš  remonto pradžią nueikite pas namo administratorių, pasakykite ką ir kaip planuojate daryti ir jis pasakys ką Jums daryti. Jei administratorius nieko nepasakys arba Jūsų daugiabutyje iš vis jo nėra, tada drąsiai skambinkite į savo savivaldybės administraciją ir teiraukitės kas Jums galėtų suteikti informaciją dėl planuojamo buto remonto (sienos griovimo) tvarkos. Ten jau tikrai gausite reikiamą informaciją.

Taip pat, nepamirškite, kad būtina laikytis triukšmo valdymo įstatyme nurodytos laiko ribos nuo kada iki kada dienos metu galima triukšmauti (dabartinis įstatymas tai daryti leidžia nuo 7 val. iki 19 val.).

Įrankiai
Plaktukas, kirvis, kaltas betonui, laužtuvas, maišai, semtuvas (šiūpelis), dulkių siurblys, nors galima apsieiti ir be jo. Kaip ir viskas. Tiesa dar rankos ir kojos.

Laikas - 1 vakaras ir pusdienis
Aš, brolis, žmona ir sūnus buto sienas (bendras sienų plotas sudarė 12.5 kv. m.) sutvarkėme per 14 val. Realiai galima dar greičiau, nes apie 8 val. darbavausi vienas, o ir 4 aukštas ne tik kojų raumenis treniravo, bet ir laiką valgė.

Procesas
Pradžioje iškalam skylę kur patogu ir kylam į viršų iki lubų (perdangos).  Tada ardom nuo viršaus į apačią.
Nuo vidurio sienos apatinės plytų eilės ardosi labai lengvai, galima tik su kojom versti:

Sienos griovimas
Griaunamos sienos fragmentas

Pabaiga
Viskas, sienų griovimas baigėsi. Atlikę darbus būsite apgaubti palaimos ir nuskraidinti į dangų. Jausmas neapsakomas. Aš jaučiausi taip, lyg sėdėčiau ant puraus debesėlio krašto, kurį vėjas neša link dar vienos svajonės išsipildymo... Esu laimingas. Būkite laimingi ir Jūs drąsiai griaudami sienas ne tik savo namuose, bet ir savo viduje! Atlygis garantuotas. Ate!

Sienų griovimas teikia palaimą


PAPILDYMAS 2017-02-11 - SVARBU!

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojo vyriausybės nutarimas, pagal kurį gyventojai planuojantys remontuoti butą prieš 7 darbo dienas apie tai turi pranešti savivaldybei. Pranešimo formą galima užpildyti atvykus į savivaldybę arba atsiųsti paštu ar elektroniniu paštu. Pranešimo formos pavyzdys yra čia.


Dalinkitės:  

14 komentarų :

 1. Kodėl perforatoriaus nenaudojot?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Perforatoriaus nenaudojom, nes sienos buvo vienos plytos ir lengvai griovėsi be jo. Perforatorius gerai padeda jei reikia nuo sienos tik tinką nuimti paliekant plytas. Tada jo, greičiau darbas einasi, o čia, kai viską reikėjo mesti lauk, tai galima buvo apsieiti ir be jo. Būčiau dar daugiau triukšmo kaimynams sukėlęs.

   Panaikinti
 2. Atsakymai
  1. Taip, mūrinis, tad buvo lengviau su visokiais leidimais. Jų paprasčiausiais nereikėjo. Blokiniame name būtų buvę sunkiau, ten beveik visos vidinės sienos yra nešančios, tad norint kurią išgriauti ar angą iškirsti pagal dabartinę tvarką būtų būtinai reikėję leidimo, projekto ir daugiau nei pusės bendrasavininkų sutikimų.

   Paprasčiau tariant, jei siena nėra nešanti (nesvarbu kokiame name) galima griauti be jokių leidimų ir toks remontas vadintųsi "paprastas", o jei siena nešanti - leidimai būtini ir remontas šiuo atveju jau būtų "kapitalinis". Na, o jei kyla abejonių, dėl sienos paskirties, prieš imantis griovimo darbų, rekomenduoju pasitari su specialistu, nes, žinote, per neapdairumą, kartais su nekaltu sienos išgriovimu galima ir pusė namo sugriauti.

   Panaikinti
 3. sveiki, kodel nusprendete panaikinti radiatoriu virtuveje? Keiciant radiatorius reikejo suderinti su silumos tiekejais, kad butu parinktas dydis radiatoriu ir neisbalansuota sildymo sistema?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mums pasisekė. Mūsų daugiabutis šiuo metu yra renovuojamas. Tvarkomas ne tik fasadas, bet ir vidaus šildymo sistemos. Kaip atėjo mūsų buto eilė, pas meistrus paklausėme ar galima iš dviejų radiatorių padaryti vieną, nes mūsų galva 2 radiatoriai vienoje erdvėje nereikalingi. Jie sakė, kad galima ir pagal kvadratūrą pasakė kokio reikia. Nusipirkome, o jie pajungė. Viskas.

   Nežinau ar papildomai turėtume informuoti savo šilumos tiekėjus (UAB Trakų šilumos tinklus), nes būtent jie ir atlieka mūsų daugiabučio namo renovaciją.

   Kitu atveju aišku, kad būtų reikėję derinti.

   Panaikinti
 4. Na tikrai įdomus variantas panaikinti radiatorių. Man patiko ta mintis, iš dviejų padaryti vieną. O kokios tokių kaip pas jus radiatoriu kainos?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sveiki, o kaip sutvirtinote isgriautas sienas?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Atleiskite, aš turbūt nesupratau Jūsų klausimo. Juk nereikia tvirtinti sienų kurių nėra.?! Tiesa vienos sienos dalis liko, bet ji stovi stabiliai, tad ir jos tvirtinti nereikia.

   Panaikinti
 6. Sveiki :) kada sulauksime nuotrauku papildymo?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jau greitai. Sustoję darbai vėl pajudėjo :)

   Panaikinti
 7. Sveiki,
  ar pasiteisino sienos išgriovimas? Kaip tik svarstome apie tokią galimybę panašaus išplanavimo bute.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Sveiki, o kiek toks projektas galėtu kainuoti? blokiniam name?

  AtsakytiPanaikinti