2015-03-14

Vandens žarnelė


Lanksti žarnelė

Žmonės kalba, kad po Naujų įvedus eurą pabrango prekės. Tikra tiesa. Aš, pavyzdžiui, šiemet už lanksčią vandens žarnelę sumokėjau  328,29 EUR.  Paprastai tokia žarnelė kainuoja apie 6-8 EUR.

Netikite? Štai įrodymas:

Pretenzija dėl žalos atlyginimo

Gerbiamieji, lai ši istorija bus pamoka, ne tik man, bet ir visiems kurių namuose vanduo teką per lanksčias žarneles. Ypatingai tai liečia tuos, kurie gyvena daugiabučiuose ir apačioje turi kaimynus, ir niekada nekeičia žarnelių.

Vienos draudimo bendrovės užsakyto tyrimo metu nustatyta, kad beveik pusė šalies gyventojų (48 proc.) vandens žarneles keičia tik tada, kai jos pratrūksta. O užliejimai daugiabučiuose, draudikų duomenimis, dažniausiai pasitaikanti nelaimė.

Taip nutiko ir man. Net į galvą nebuvo atėjusi mintis, kad ši nekalta ir atrodo patikima žarnelė pridarys nemalonumų. 10 metų gyvenau su nekeistomis žarnelėmis, tol kol vieną naktį ir būtent tą naktį, kai nieko nebuvo namuose, ėmė viena vonioje ir trūko:

Trūkusi vandens žarnelė

Nors mūsų vonia sandari, bet vanduo ištekėjo į koridorių, o ten medinės grindys ir visas vandenėlis pro jas čiurli-liurli pas kaimynus. Ir čiurleno dar tol, kol kaimynai su iškviesta avarine tarnyba trypčiojo palei mūsų duris negalėdami pro jas užeiti, tol, kol ieškojo mūsų kontaktų, tol, kol mums prisiskambino ir tol, kol galiausiai mes atvažiavome. Nuo momento, kai kaimynai pas save pastebėjo vandenį jau buvo praėjusi visa valanda...

Kaimynų nuostoliai:

Nuostolių sąrašas

Kadangi kaimynai savo turtą buvo apsidraudę jiems nuostolius apmokėjo draudimas, o mes turėjome sumokėti patys, nes buvome nuo tokių nelaimių neapsidraudę. Šioje vietoje noriu dar kartą nuoširdžiai padėkoti  kaimynams už jų supratingumą, gerą širdį ir "Oskaro" vertą poelgį. Šie žmonės gavę draudimo išmoką didžiąją dalį gautos sumos atidavė mums, padėdami atlyginti draudimo bendrovei žalą.

Buvo labai netikėta ir jautru.

Labai nesinori, kad panašus įvykis pasikartotų ateityje. Iš mūsų pusės, tai būtų didelė nepagarba kaimynams. Šiandien namo parsinešiau draudimo sutarti. Apdraudėme savo turtą ir kartu gavome civilinės atsakomybės draudimą:

Turto draudimo sutartis

Draudimą susitvarkiau, bet dar NEDELSDAMAS turiu pakeisti likusias 10 metų nekeistas žarneles: vieną vonioje šalia jau pakeistos į maišytuvą, vieną tualete į klozeto bakelį ir dvi virtuvėje į maišytuvą. Darbas savaitgaliui.

Kažkaip, va taip va. Kartais tik neplanuoti ir nelabai malonūs įvykiai priverčia pasielgti taip, kaip ir turėtų būti.

P.s.

Pirmą kartą mačiau, kaip iš išvaizdos sveikos žarnelės šniokščia vanduo. Sakytum tarpinė būtų trūkusi ir tekėtų kur per sujungimą ar būtų koks matomas pažeidimas, o čia, še tau, kad nori, iš niekur nieko, tiesiog iš vidurio žarnelės ėmė ir pradėjo šniokšti.

Gal kas netyčia su adata pradūrė? - geresnio paaiškinimo negalėjau sugalvoti. Ėmiau ir išardžiau:

Išardyta vandens žarnelė

Ir štai ką radau:

Trūkusi vandens žarnelė

 Guma bet kur lengvai įtrūkdavo nuo menkiausio užlenkimo ar paspaudimo:

Vandens žarnelės įtrūkimai

O čia šalto vandens palikti turtai:

Vandens nuosėdos

Na, ką? Puolam keist žarnelių?! Bent jau aš tai taip. Nenoriu daugiau nemalonumų.

Patiko įrašas? Prenumeruokite PAVARYK! naujienas
Dalinkitės:  

3 komentarai :

 1. Anonimiškaskovo 16, 2015

  Geriau susideti vamzdelius. Kazkiek brangiau, taciau galvos skausmo nelieka ir atrodo geriau.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Teisingai, mąstau apie tai, tik dar nenusprendžiau ar varinius, ar plastikinius. Analizuoju variantus :)

   Panaikinti
 2. Nusprendžiau, dėsiu vėl žarneles. Jos pigesnės. Viena kainuoja praktiškai tiek kiek viena jungtis variniam vamzdeliui. Atlaikys 5 metus, po to vėl pasikeisiu. Nesudėtinga. Nes kiti variantai brangiai kainuoja, o atsipirkimas labai ilgam laikui išsitęsia ir dar aplamai klausimas ar atsipirks, o ir garantijos vėl nėra 100 procentinės. Pavyzdžiui girdėjau, kad varinių vamzdelių guminės tarpinės po laiko pradeda leisti ir ką vėl keisti. Na tik tiek gerai, kad neužpils, o tik sunksis. Bet jei eksplotuodamas žarneles išvykdamas ilgesniam laikui iš namų užsuksiu kranelius, tai ir didesnių nemalonumų išvengsiu. Yra tų žarnelių visokių, nesirinksiu pačių pigiausiu, tad turėtų laikyt.

  AtsakytiPanaikinti