2008-08-24

Krepšinio rinktinei trūko tik vieno - gero psichologo

Photobucket
Ispanijai pralaimėtos rungtynės mūsų vyrams pakišo koją. Po pralaimėtos pusfinalio kovos lietuviai palūžo, palūžo psichologiškai. Šiandienos rungtynėse dėl bronzos su Argentina žaidė desperatiškų traukulių tampoma, visiškai išsiderinusi, praradusi žemę po kojomis Lietuvos rinktinė. Aukščiausio lygio meistrai žaidė, kaip... vidurinės mokyklos lygio komanda.

Psichologinis tvirtumas sportininkams yra labai svarbus, ypač po pralaimėtų rungtynių kurias jie galėjo laimėti. Vyrai ne robotai, jie turi dūšią, kuri po sunkių rungtynių išsibalansavo. Tai normalu, žmogiška. Kas atstatys pusiausvyrą? Specialistas. Deja dabartinėje sudėtyje nemačiau nė vieno žmogaus, jau nekalbu apie specialistą, kuris galėjo atstatyti psichologinę krepšininkų pusiausvyrą, įkvėpdamas jiems pasitikėjimo ir ryžto siekti pergalės kitose rungtynėse.

Nepamenu kur skaičiau, kad Šabtajus Kalmanovičius tais laikais kai "Žalgiris"
Miunchene (1999 m.) 82-74 įveikęs žvaigždžių pripildytą Bolonijos "Kinder" laimėjo Eurolygos taurę krepšininkams net specialų psichologą buvo pasamdęs, kuris treniruočių metu ruošdavo specialius seansus skirtus psichologiniam stabilumui stiprinti. Rezultatas - laimėta Eurolyga. Gal tai ir paskalos, bet tokiomis paskalomis aš tikiu.Ar dabartinėje rinktinės sudėtyje šalia trenerių, masažuotojų ir kitokio rango specialistų buvo nors vienas psichologas? Jeigu ir buvo, tai tikrai niekam tikęs.

Vienintelė pralaimėjimo Argentinai priežastis - psichologinis krepšininkų "nulūžimas". Juk visiems buvo aišku ir suprantama, kad prakirstą Š. Jasikevičiaus antakį reikia suklijuoti, tad kodėl niekas nepasirūpino ir nesutvarkė "prakirstos" psichologinės krepšininkų būsenos po rungtynių su ispanais? Štai čia mano galva ir buvo pagrindinė bronzinio finalo pralošimo priežastis...

Video šaltinis: Nierka
Foto šaltinis: www.sxc.hu

 PAVARYK! Naujienos RSS / Podcast

Dalinkitės:  

0 Komentarai :

Rašyti komentarą