2008-06-19

Rusija arba Tarybų Sąjunga, arba T. Meškonio istorijos žinios

Photobucket

Tautvydas Meškonis komentuodamas UEFA EURO 2008 rungtynes tarp Rusijos ir Švedijos žiūrovams uždavė klausimą: "Kelintais metais Rusija - DABAR DĖMESIO! - arba Tarybų Sąjunga anksčiau buvo laimėjusi Europos čempionatą?"... Jo galvoju - Rusija arba Tarybų Sąjunga. Kaip suprast? Tai viena ir ta pati šalis? Juk Tarybų Sąjungą sudarė 15 respublikų - ne vien Rusija, tiksliau net ne Rusija, o Rusijos Tarybų Federacinė Socialistinė Respublika. Pagal T. Meškonio logiką ir Lietuvą (praeityje) galima vadinti arba Lietuva, arba Tarybų Sąjunga...

Foto šaltinis: pliadisfoto.lt
Dalinkitės:  

8 komentarai :

 1. Daug kas juk TS tapatina su Rusija. Ir jei nežiūrėsi į vadovėlinę teisybę, tai tiesos yra. Bet šiuo atveju netinka net ir įvairūs išvedžojimai. Pamenu mokykloj per istoriją daug tą klaidą darydavo. :-)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Rusijos ir TS tapatinimą galėčiau atleisti kokiam vakarų užusienio mažai ar vidutiniškai išprususiam piliečiui, bet mūsuose gyvenantys išprusėliai, ypač komentatoriaus ar senesnės kartos piliečiai, tikrai turėtu jausti skirtumą tarp Rusijos ir TS

  AtsakytiPanaikinti
 3. Per daug čia viską dramatizuoji. Tegu Tarybų Sąjungą sudarė, kad ir 100 respublikų, bet nė viena jų negalėjo dalyvauti kaip atskira respublika jokiuose sporto renginiuose. Dalyvavo Tarybų Sąjunga. Ar Sabonio ir Marčiulionio žaidimas 1988 jau gali būti prilygintas žaidimu už Lietuvą? Ne. O už Rusija? Irgi ne. Jie žaidė už Tarybų Sąjungą kaip besuksi. Taigi visai gali būti, kad Tarybų Sąjungos rinktinėje buvo ir ne rusų ir futbolo atveju. Gi net dabar Rusijoje yra daugybė beveik autonomiškų regionų, tai gal reikia sakyti ne Rusijos, o pvz.: Maskvos ir Peterburgo?

  Man atrodo čia ne Istorijos žinias Meškauskui reikia tikrintis, o tau pasitobulinti sugebėjimus išgirsti/perskaityti teisingai.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškasbirželio 19, 2008

  kitas dalykas. visus buvusius TS isipareigojimus yra peremusi Rusija, tad gal is cia jam kilo ta mintis.

  o gali buti, kad skaito rusiska spauda, kur visuomet TS laimejimai yra tapatinami kaip ju laimejimai.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškasbirželio 19, 2008

  sporte Rusija yra laikoma Tarybų Sąjungos teisių perėmėja. Period.

  AtsakytiPanaikinti
 6. TSRS - tai valstybė, gyvavusi nuo 1922 metų iki 1991 m. Nuo 1956 metų Tarybų Sąjungą sudarė ar jos okupuotos buvo 15 respublikų, tame tarpe ir Lietuva.
  TSRS Europos futbolo čempionatą laimėjo 1960 m. 2-1 laimėjusi prieš Jugoslavija. LAIMĖJO TSRS, O NE RUSIJA! Rusija tik po 1991 m. sugriuvus TSRS tapo šios pergalės perėmėja. Taip, kad TSRS ir Rusija nėra viena ir ta pati valstybė. Pasakymas arba TS arba Rusija nėra teisingas :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Niekas ir nesiginčyja, kad tai nėra ta pati valstybė. Esmė tai, kad komentatorius to IRGI NESAKĖ. Čia tu taip perskaitei/išgirdai ir puti iš to burbulą. Pabandyk tą patį klausimą suformuluoti kitaip kad ir Rusiją ir Tarybų Sąjungą būtų klausime. Ir kad tai suprastų eilinis kaimietis :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonimiškasrugsėjo 07, 2009

  jus visi ieikit i fifa com ir paziurekit RUSIJOS pasiekimus futbole. pasaulio cempioatas 4vieta 1966m

  AtsakytiPanaikinti