2008-06-11

Lietuvos jaunimas netolerantiškas kitokiems...

Photobucket

"Lietuva yra viena netolerantiškiausių Europos šalių, o mažiausiu pakantumu pasižymi ne vyresnieji, bet paaugliai. Jaunimo nuomonė kai kurių visuomenės grupių atžvilgiu yra net kelis kartus labiau neigiama nei bendras gyventojų požiūris, rodo visuomenės nuomonės tyrimai.

Trečiadienį Seime buvo surengta diskusija apie tautinės ir rasinės nesantaikos kurstymo prevenciją. Joje dalyvavęs Socialinių tyrimų instituto Etninių tyrimų centro (ETC) vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Tadas Leončikas tvirtino, jog ilgą laiką buvo manoma, kad Lietuvos visuomenė yra tolerantiška. Esą pas mus gatvėse niekas neužpuldinėja žmonių ir nedegina maldos namų kaip Vakaruose.

Tačiau tai pasirodė besąs mitas..."
Ištrauka iš Delfi.lt publikuojamo straipsnio "Jaunimas paneigė mitą, kad yra tolerantiškas kitokiems".

Ar tu norėtum, kad šalia tavęs gyventų kitoks? Du kitokie? Trys? Visa laiptinė, gatvė ar miestas kitokių? Aš ne. Nenoriu gyventi kaip Anglijoje. Anglams jau nemiela gyventi savo šalyje... Nenoriu, kad taip nutiktų Lietuvai...Foto šaltinis: you.presscue.com
Video šaltinis: weisma
Dalinkitės:  

5 komentarai :

 1. Kodėl manai, kad anglams nesmagu gyventi savo šalyje?
  Aš galvoju kaip tik priešingai: kuo mažiau tolerantiškas žmogus yra, tuo jam sunkiau gyventi bet kur - Lietuvoje, Afrikoje ar Ispanijoje.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pauliau, pačiam teko metus (2005-2006) gyventi, dirbti ir mokytis Anglijoje, Accrington mieste esančiame šalia Manchester ir Blackburn didmiesčių kuriuose įsikūrusios vienos didžiausių Pakistano bendruomenių. Masteliai teritorijų kuriose šeimininkauja kitataučiai neapsakomai dideli. Pavyzdžiui Blackburn mieste tradicinę britų architektūrą pradėjo gožti rytų stiliumi statomi nauji gyvenamieji namai, ištisi kvartalai. Jau nekalbu apie aukščiau už senąsias britų bažnyčias iškilusias ir tebekylančias grėsmingai atrodančias mečetes. Jų ten daug…

  Anglai, su kuriais bendravau, visi iki vieno keikė pakistaniečius. Vieni tyliau, kiti garsiau, bet keikė... tik savam rate. Į gatves nėjo, snukių nedaužė, muštynių nekėlė. Tolerantiškai... Taip. Todėl per savo toleranciją ir užsiaugino nepakeliamą kitataučių kuprą kurią dabar turi per visą likusį gyvenimą nešti. Iš kartos į kartą. Ir kuo toliau tuo sunkiau jiems tą kuprą bus nešti.

  Apie norą bėgti iš Anglijos anglai pradėjo kalbėti kai jų šalį po 2005 m. gegužės 1 d. užplūdo nauja, postsovietinių ‘ateivių’ banga, ypač lenkų. Pats būdamas ne anglu jaučiausi nejaukiai tokioje makalynėje, ką jau kalbėti apie anglus. Senesni su nostalgija pasakojo apie Anglija kokia ji buvo seniau. ‘ Va, žiūrėk’ – beeinant plačiausia Accringtono gatve (Blackburn road) tarė pagyvenęs anglas su kuriuo po darbo traukiau į namus – ‘ši gatvė prieš 30 metų buvo pati gražiausia miesto gatvė. O dabar... pati baisiausia...apšiurusi pakistaniečių landynė’ . Kitą dieną į darbą atnešė kelias senosios gatvės nuotraukas darytas dar iki pakistaniečių. Skaudu.

  Nenoriu, kad mums, ypač mūsų vaikams tektų tolerantiškai, užgniaužus pykti ir nuoskaudą gyventi nemieloj aplinkoj. Jeigu dabar, kol dar ne vėlu, mūsų vyriausybė nesiims ryžtingų veiksmų reguliuodama kitataučių emigraciją į Lietuvą, vėliau nepadės nė pats Viešpats Dievas. Gręsiančią problemą reikia spręsti jai dar neprasidėjus... Deja, ji jau prasidėjo...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Teisingai. Tolerancija irgi turi turėti ribas, kaip ir bet kuris dalykas šiame pasaulyje. Gaila, kad tiek mažai žmonių tai supranta. Už tos ribos prasideda absurdas ir paprasčiausias idiotizmas, kurio dabar tiek daug Vakaruose. Neduok Dieve, jei ir Lietuva kada nors pavirs tokiu beprotnamiu

  AtsakytiPanaikinti
 4. Keli kitataučiai nėra blogis, blogai yra tada, kai jų per daug, ir jie pradeda nustelbti vietinę kultūrą...
  Įdomu kaip tai sprendžia olandai, nes vizualiai ten kitataučių yra nerealiai daug, tik jie kažkaip labai greitai asimiliuojasi ir tampa normaliais savo naujos šalies piliečiais.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Olandams kitataučių klausimas taip pat labai astrus. Stai apie tai truputi rasiau cia:

  http://pavaryk.blogspot.com/2008/04/fitna-jeigu-tik-lapo-iplimu-bt-galima.html

  ten galite paziureti ir skandalingą Olandų politiko Geert Wilders 15 min. filma "Fitna" apie Islamą ir Koraną

  AtsakytiPanaikinti