2008-04-10

Valgykim bulves kaip ir valgėm, o kanapes tegul rūko olandai...

PhotobucketNesuklysiu sakydamas, kad bulvę neoficialiai galima laikyti nacionaliniu Lietuvos augalu, kaip kanapę - Olandijos. Bulvės Lietuvoje, kaip kanapės Olandijoje parsiduoda laisvai, niekas už tai nebaudžia. Būtų kvaila ir neprotinga atimti iš lietuvio galimybę mėgautis bulviniais patiekalais, o iš olando kanapių dūmais. Tiek vieni, tiek kiti turbūt išprotėtų. Lietuvai bulvės, Olandijai kanapės suteikia identitetą pagal kurį net užsimerkus galima pasakyti: "O! tai tikrai lietuviška!" (pvz. įsidėjus cepelino kąsnį į burną) arba: "Je-e-e, veža! tai tikrai olandiška" (užtraukus marihuanos dūmą).

Žodžiu augalai: bulvė - Lietuvoje, kanapė - Olandijoje už tai nusipelnė būti pagerbti. Olandai muziejų įkūrė, net televiziją internete paleido. Štai kokia kanapei garbė! O bulvei? Jai tik pasvajoti apie tokią garbę. Ji vargšelė prisimenama tik pradėjus gurgti pilvui ar atvykus kokiam užsienio turistui. Čia kaip su tauta per rinkimus - prisimenama ir reikalinga tik reikalui esant. Lietuviškai...

Dabar supratau kodėl Lietuvoje draudžiama auginti kanapes. Bijoma prarasti nacionalinį identitetą - užsodinus kanapėmis laukus nebeliktų vietos bulvėms, o paleidus dar ir lietuvišką kanapių televiziją - bulvė, kaip nacionalinė vertybė, būtų visiškai palaidota. Teisingai, reikia drausti, reikia saugoti nacionalines vertybes. Kas tada lietuviams beliktų - tik apsirūkyti... Bet tai yra taip ne lietuviška... Valgykim geriau bulves kaip ir valgėm, o kanapes tegul rūko olandai...

Hašišo, marihuanos ir kanapių muziejus Amsterdame:PhotobucketNė karto nerūkiau kanapių. Nenoriu ir tikriausiai nenorėsiu. Man užtenka lietuviškų kvaišalų: alaus ir degtinės. Nors jeigu palyginus vienų ir kitų kvaišalų žalą organizmui, kanapės, mano galva, yra mažiau kenksmingos. Perspėju ir prašau šio įrašo nelaikyti reklaminiu ar agitaciniu. Įrašo tikslas - parodyti kokie skirtingi po viena vėliava (ES) gyvenančių šalių, Olandijos ir Lietuvos, įstatymai ir kultūra kanapių atžvilgiu.

Kanapių televizijos kanalas - Hemp.TV

Dalinkitės:  

4 komentarai :

 1. Atsakymas duotas, bet visvien klausimas 'are you high' iškyla :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Olandai beveik patys neruko marihuanos,jie tiesiog tolerantiski ir nera debilai,kaip kaikurie. Atejes i olandiska coffeshopa (vieta kur parduodama marihuana) tikrai uzsienieciu rasi daugiau nei olandu,kaip ir kinu restorane,juk ten kinai nevalgo.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kokia prasme bulves lyginti su kanapemis. Lietuviai jau seniai augino kanapes pramonei,bet jau nebe, del "protingu" zmoniu. O bulves atkeliavo is amerikos ir tarp kitko jas pargabeno Kolumbas. Nesuprantu sio straipsnio esmes, juk ES salyse daug skirtingu dalyku, kurie ir taip mums aiskus ir tuo paciu nesuprantami.

  AtsakytiPanaikinti
 4. o as rukiau kanapes ir dabar kartais parukau :) Kanapes man geriau uz alu ir degtine, nes ryte galva neskauda kaip ji skauda nuo alkoholio! ir vairuoju automobili apsirukes, niekada nevirsiju greicio, o isgerus pora buteliu alaus kiti teises praranda, avarijas padaro... Negirdejau,kad kas parukes nutrenktu zmogu, o girti tai daro kasdien.

  AtsakytiPanaikinti