2008-04-08

Fitna - jeigu tik lapo išplėšimu būtų galima sutvarkyti problemą

PhotobucketPeržiūrėjau ir aš šį skandalais, prieštaringom nuomonėm aplipusį filmą. Nieko jame įžeidžiančio neradau. Pateikti tik faktai, kadrai iš teroristinių išpuolių 2001 m. rugsėjo 11 d. Niujorke bei 2004 m. kovo 11 d. Madride, ištraukos iš Islamo lyderių pasisakymų apie tai, kad kitaminčiai, ypač žydai, yra blogis kuriam reikia kapoti galvas, pateiktos iškarpos iš spaudos leidinių su iškalbingomis straipsnių antraštėmis, parinkti keli "rėkiantys" demonstrantų plakatai, pabaigoje pateikta musulmonų gyvenančių Nyderlanduose bei Europoje statistika. Europoje pasak filmo kūrėjų 2007 m. gyveno 54.000.000 musulmonų.

Surišti visas aukščiau išvardintas temas į vientisą siužetinę liniją autoriui padėjo Koranas - pagrindinė Islamo religinė knyga. Filmas taip ir prasideda - Korano atvertimu. Duodama suprasti (na bent aš taip supratau), kad visas terorizmo blogis ateina iš Korano puslapių. Tiksliau iš kai kurių jo turinio dalių, bendrai paėmus telpančių į vieną lapą. Filmo pabaigoje autorius tą lapą iš Korano simboliškai išplėšia (suvokdamas šio poelgio pasekmes iš karto titrais ekrane užrašo pastabą, kad garsas kurį girdėjote buvo ne Korano, o plyštančio telefonų knygos lapo). Išplėšęs iš Korano "kenkėjišką" turinį autorius duoda suprasti, kad tik taip pasielgus, tik išvalius musulmonų mintis nuo blogai interpretuojamo Korano turinio galima bus sustabdyti terorizmą. To iliustracijai pabaigoje dar susprogdina musulmono-teroristo galvą.

Filmo mintį supratau, bet pasigedau, tiksliau jo ten nė kvapo nebuvo - KAIP? Kaip, kokiomis priemonėmis tai padaryti? Jeigu būtu taip paprasta tik lapo išplėšimu imti viską ir sutvarkyti... tada Žemėje jau senai šios dvi religijos, Islamiškoji ir Krikščioniškoji, nekonfliktuotų ir nebūtų terorizmo...

Filmą pažiūrėti rekomenduoju. Gal Jums susidarys kitokia nuomonė? Būtų įdomu ją išgirsti.

"Fitna" su lietuviškais subtitrais po šia NUORODA

Fitna - Nyderlandų politiko Geert Wilders sukurtas trumpametražinis filmas apie Islamo grėsmę Nyderlandams bei Europai. Šių metų kovo 27 d. filmas puvo patalpintas vaizdo portale LiveLeak. Per pirmą dieną filmą peržiūrėjo apie 2,5 mil. portalo lankytojų. Po kelių dienų kovo 30 d. filmas iš LiveLeak buvo pašalintas. Sklaido kalbos, kad portalo administracijai net buvo grasinta susidorojimu jeigu ji neištrins skandalingo filmo. Bet...traukinys jau buvo pajudėjęs. Filmas, keletą dienų sukęsis portale buvo nukopijuotas, padaugintas ir išbarstytas po įvairias interneto svetaines. Tiesa balandžio 6. LiveLeak portale filmas vėl pradėjo suktis. Tipo dabar, kai ne pas mus vienus sukasi, tai nebaisu.
Dalinkitės:  

0 Komentarai :

Rašyti komentarą