2008-03-01

Minedas kuris juokina - taip pat reikalingas

PhotobucketViktoro Hugo romano "Žmogus kuris juokiasi" personažas Gvinplenas juokdamasis juokindavo kitus. Tiesa pats jis nesijuokdavo, juokdavosi tik jo veidas, bet ne mintis. Jo nuolat besijuokiantis veidas buvo "padarytas" (operuotas), tam kad juokintų kitus ir teiktų malonumą.

Nuo senų laikų "antrarūšiems" žmonėms, mūsiškai tariant - runkeliams, reikia personažų iš kurių būtų galima pasijuokti. 17-18 a. tam tikslui Anglijoje buvo išrasti "Gvinplenai", 20-21 a. Lietuvoje - "Minedai". Tiek anksčiau, tiek dabar "išrastieji" yra priversti tenkinti neišsivysčiusios bei degradavusios visuomenės dalies jausmus, tam, kad likusiai visuomenės daliai byrėtų pinigėliai. Žodžiu abipusė nauda.

"Gvinplenai - Minedai" nekalti, kad juos kažkas "padarė", kaip nekalti ir tie, kurie juos "padarė", nes patys tokie yra ar tuo labiau tie, kuriems "Gvinplenai - Minedai" patinka. Pasaka be galo, ar ne? Panašu, kad taip.Kaip lazda turi du galus, taip ir ši situacija. Visuomenė lyg smegenys padalinta į dvi dalis. Tik viena, turėdama mažesnius vyngių takelius bei žymiai didesnę visuomenės dalį gali valdyti situaciją ir primetinėti savo valią.

Ir ši valia yra labai stipri. Ji tokia stipri, kad laiko įtempusi ant pavadėlių visą likusią "nerunkelišką" visuomenės dalį. Visi, - politikai, žiniasklaida, kriminalinis, šou bei verslo pasaulis neišgyventų jeigu šios visuomenės dalies valia užgęstu ar pasikeistų į gerąją pusę. Jūs tik pagalvokite kas atsitiktų jeigu visi staiga pavirstų Vytautais, Čiurlioniais, Tiškevičiais - Numavičiais ar Stašaičiais.?! Krachas! Lietuvai, pinigams, verslui ir gyvenimui ateitų galas...

Bet...taip neatsitiks,... tai neįmanoma - sėklos juk nesukontroliuosi. „Minedai" gimdys minedus, šuleriai – šulerius, runkeliai – runkelius, kiti – kitus. Tam, kad pasaulis ir verslas gyvuotų reikia visokio plauko „runkelių", „Minedų", „Maximų" ir alkoholio... Tokia jau Demokratija-NEdemokratija, toks jau gyvenimas.

Žodžiu, neskriauskim ir netalžykim vieni kitų. Visokių mūsų reik, visokio "bredo" reik. Kitaip tiesiog, nebus prasmės ir įdomu gyventi...

Dainuok, Minedai, ir nekreipk dėmesio į nieką, nes tu šiam beprotiškam pasauliui taip pat reikalingas. :)

Dalinkitės:  

0 Komentarai :

Rašyti komentarą