2008-03-22

Ateitis. Kokia ji? Kaip po 100 metų Žemėje gyvens žmonės?

Photobucket

Ar galite įsivaizduoti kaip po 100 metų atrodys Žemė? Kaip joje gyvens žmonės? Pradedu įsivaizduoti, bet daugiau kaip 20-30 metų į priekį "nepavežu". Toliau mano protas ir fantazija lūžta. Kaip sunku ir neįmanoma įsivaizduoti kas yra už Saulės sistemos ribų bei dar toliau, taip sunku įsivaizduoti kaip po 100 metų Žemėje gyvens žmonės. Technologijos, mokslas, atradimai šiais laikais taip sparčiai vystosi, kad kartais būna sudėtinga nuspėti kas bus net ne po savaitės, o rytoj. Ką jau kalbėti po 100 metų.

Tarp kitko, įdomi mintis - paimti popieriaus lapą ir nupiešti savo įsivaizduojamą gyvenimą Žemėje po 100 metų. Galima fantazuoti ir piešti temomis: kaip atrodys automobiliai, laivai, lėktuvai ir kitos transporto priemonės, kaip atrodys žmonių apranga, kaip atrodys kompiuteriai, televizija, radijas, laikraščiai, žurnalai, telefonai, kaip atrodys ir koks bus darbas, laisvalaikis, pramogos, kokie bus miestai, namai, pastatai ir taip toliau.

Nupieštus įsivaizdavimus galima išsaugoti ir perduoti savo vaikams, vaikų vaikams. Įsivaizduokite kiek smagių akimirkų patirs ateities vaikaičiai vartydami prosenelių pieštą ateitį. Bliamba, kaip įdomu būtų žinoti ką apie dabartį mąstė ir kaip ją įsivaizdavo mano senelis ar prosenelis...

Tai nėra nauja ir originali mintis. Po šia nuoroda galite pasigrožėti kaip žmonės dvidešimto amžiaus pradžioje įsivaizdavo dutūkstantuosius ( po nuoroda slepiasi dvidešimto amžiaus pradžioje sukurtų atvirukų galerija).
Čia dar viena nuoroda (po ja prancūzų futurologų 1910 metais piešti ateities vaizdai).

PhotobucketO čia galite pasigrožėti vieno įdomiausių šių laikų futuristo, architekto, projektuotojo Jacque Fresco ateities vaizdais. Šis 92 metus turintis, bet jaunatviška energija trykštantis senukas apie dabartį yra pasakęs: "Kol kas mes nesame civilizuoti, o tik norime tokiais būti" - je, kaip pirštu į akį! Įdomu kada tai įvyks? Turbūt niekada...


OK, o dabar prie darbo - piešti ateities gyvenimo...

Dalinkitės:  

3 komentarai :

 1. Isivaizduoti kas yra uz Saules sistemos ribu nera sunku - tas pats kas ir |Saules sistemos ribose.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tavo nuorodos ir video neveikia.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškasliepos 19, 2013

  Tai visi zino kad pasikeis viskas po simto metu, bet niekas negali pasakyti, kaip. taigi neverta cia sukti galvos nes vistiek niekas nepasakys, mazu viskas bus kitaip negu kiti isivaizduoja ar piesia. Ateis laikas ir kiti pamatys.

  AtsakytiPanaikinti