2008-02-12

Kaip gesinamas pasitikėjimas pagalbos laiškais

PhotobucketPrieš keletą dienų gavau laišką:
"Laba diena turiu neiprasta prasyma. Skubiai reikalnigas ,,IV rezus minus grupes kraujas. Draugu 2-ju metuku mergytei nustate kraujo vezi. Siuo metu pastoviai yra statoma kraujo lasaline. Jei kas galite padeti parasykite
el.pastu. ingrida.kazlauskiene eta cust.lt
aciu"

Prašymą pagelbėti mergaitei paskelbiau ir šiame tinklaraštyje (žiūrėti čia). Nuorodą išsiunčiau žmogui kuris man atsiuntė šį laišką. Ir štai po kelių dienų gaunu laišką:
Dariau, labai jums aciu, taciau is poros adresatu, kuriems persiunciau si laiska, gavau atsakyma, kad jis jau puse metu keliauja internete ir kad jokios mergaites nera. Si istorija pasak ju - kazkieno pokstas ar kerstas... Issiunciau laiska nurodytu adresu, paklausiau, ar istorija tikra, bet atsakymo kol kas negavau. Kita karta padarysiu tai pries persiusdamas laiska kitiems. Aciu uz neabejinga poziuri.
Arturas.

Originalas:
Photobucket

Graudu kai vyksta tokie dalykai. Žmonės mielieji, kreipiuosi į tuos kurie taip neapgalvotai pokštauja, ar Jums neatrodo, kad taip elgdamiesi Jūs atimate iš sergančių žmonių paskutinį šansą sulaukti pagalbos?
Siuntinėdami tokio pobūdžio laiškus Jūs gesinate padorių žmonių pasitikėjimą pagalbos laiškais. Gal būt kai kam pagalbos laiškas yra paskutinė viltis išgyventi...

Foto: www.sxc.hu
Dalinkitės:  

8 komentarai :

 1. aš tai jau senai nebetikiu jokiais e-mailais (ar per pvz Skype masiškai vieni kitiems perduodamais pranešimais) apie sergančius vaikus, reikalingas operacijas ir pan. nesuprantu, kas gaišta laiką ir tokias istorijas kuria? (:

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ideja laiškų gal ir gera, bet jie bent jau turetų turėti DATĄ...

  http://www.hunter.lt/index.php?action=vthread&forum=7&topic=1859

  Siame forume apie tą pačią žinutę rašė jau prieš tris mėnesius. Kiek supratau, tuo metu ji lyg ir buvo tikra, bet praėjus tiek laiko...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ši žinutė tikrai buvo tikra, ponia Ingrida tikrai ieškojo pagalbos.
  Man irgi tokie laiškai atrodė keisti, kol pačiai neprireikė jais pasinaudoti... Šiandien būtent tokiu budu radau 2 kraujo donorus artimam žmogui. Ačiū neabejingiems.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Sveiki,
  kraujo nereikia, kažkas žaidžia turbūt, kad karts nuo karto vėl prasiunčia šį laišką.
  Kraujo reikėjo prieš 2 metus. Vaikelis mirė prieš metus.
  Dėkui už rūpestį.

  Su pagarba,
  Ingrida

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškassausio 30, 2009

  kraujo visada reikejo ir reikes, ypac tokiu retu grupiu...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Sveikas, gerbiamasis, užklydau į tavo tinklaraštį ieškodamas įvairios medžiagos straipsniui apie hoaxus (tai tokie socialiniai virusai). Tikrai galiu tau pasakyti, kad šitas pagalbos prašymas greičiausiai yra HOAX. Na rankos negaliu duoti, bet 99,99 proc tai tikrai. Sakau ne tik kaip šiaip besidomintis bet ir kaip kažką išmanantis šioj (t.y. medicinos) srity. Jei šitokiu būdu ir galima gauti pagalbos, tai sakyčiau, šis laiškas nėra suformuluotas taip, kad keltų pasitikėjimą. Aš pats jei rašyčiau, įtraukčiau nuorodą į puslapį, kuriame galima gauti daugiau informacijos ir pan... Kad ir kaip ten bebūtų, linkiu pagalbos ieškantiems jos surasti, tačiau tokio laiško tikrai niekam nesiųsčiau, prisimindamas apdegusią mergaitę Aleksandrą ir kiek tokie kažkieno žiaurūs pokštai skausmo atnešė jos tėvams

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškasvasario 05, 2009

  Na kai dar zmones siuntinėja tai suprantu - nepagalvoja, bet kai įdeda skelbimą į rajoninį laikraštį - tai jau viršūnė viskam. Tai reiskia, kad ir rašo nepatikrinę informacijos.Man nebaigusiai aukštųjų mokslų moterytei kilo įtarimas.

  AtsakytiPanaikinti
 8. lituvei kiuales esm jeigu zaidzem tokeis dalykais

  AtsakytiPanaikinti