2007-12-21

Kūčių patiekalai, maistas. Ką per Kūčias ant stalo deda virėjų prezidentas?

PhotobucketValius Čepanonis - vienas geriausių Lietuvos virėjų. Šiuo metu yra Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos (LRVVK asociacija) prezidentas. Valius mielai sutiko atsakyti į keletą Pavaryk.lt klausimų.

Kokius patiekalus Kūčių stalui ruošia virėjų prezidentas?

Nieko mandro. Per Kūčias nesivaikau madų ir stalą ruošiu paprastai - sako Valius - Ant mūsų stalo visada būna 12 patiekalų, kuriuos visus būtinai turim paragauti. Tai:
Kūčiukai arba "šližikai" - kai turiu laiko pats gaminu, kai ne - perku.
Spanguolių kisielius - gaminu pats ir būtinai iš spanguolių.
Aguonų pienas - mėgstamiausias mano Kūčių valgis. Verdančiu vandeniu užpilu aguonas ir palieku 3 val. Po to perkošiu ir su trintuve trinu. Gal kokius 10 kartų pertrinu. Vėliau vėl užpilu verdančiu vandeniu.
Silkė su grybais ir svogūnais.
Silkė su morkomis ir svogūnais.
Kepta ežero lydeka - ežero lydeką tradiciškai Kūčioms perku tik šviežią ir elementariai ją išsikepu.
Kepta jūros lydeka - jūros lydeką kepu tešloje.
Koldūnai su grybų įdaru - paruošiu tešlą, plonai ją iškočioju ir padalinu puoduko dydžio apskritimais. Į vidų dedu grybų įdarą. Kartais maltus grybus su svogūnais, kartais (kai turiu) šviežių baravykų puseles. Įdarą užsuku tešla -padarau formas kaip tradicinių koldūnų ir dedu į puodą virti. Išvirusius koldūnus prieš pateikdamas ant stalo apipilu aliejuje keptais svogūnais.
Vaisiai (obuoliai, kriaušės).
Juoda duona.
Batonas.
Raudonas stalo vynas.

Ar dedate ant stalo šieno?

Būtinai. Per Kūčias važiuojame į kaimą. Ten yra kluonas, o jame visada būna šieno. Ant stalo tiesiam lininę staltiesę ir po ja paberiam kvepiančio šieno. Pavalgę vaikiškai juokaujam traukdami iš po staltiesės šiaudus. Kuris ištrauks ilgiausią - tas neva ilgiausiai gyvens.

O į kluoną ar tvartą einat klausyt kaip kalba gyvuliai?

(Juokiasi). Keletą kartų bejuokaudami buvom nuėję, bet tik juokais. Šiaip, kad vakaras linksmesnis būtų visada sumąstom kokių linksmų žaidimų.

O alkoholį per Kūčias ar galima gerti?

Kodėl gi ne. Raudonas stalo vynas - ne degtinė. Nuo degtinės arba kitų stiprių gėrimų vertėtų susilaikyti, o lengvo vyno taurė - ne nuodėmė. Aš jį laikau dvyliktuoju Kūčių patiekalu. Tiesa, duoną su batonu skaičiuoju taip pat kaip atskirus patiekalus.

Ačiū, Valiau, gerų tau švenčių.

Jums taip pat.

SILKĖ SU GRANATAIS - receptas pateiktas žemiau komentaruose
Photobucket
Foto šaltinis: povarenok.ru