2007-11-18

YouTube video HD kokybės

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Lapkričio 14 d. NewTeeVee konferencijos metu Steve Chen'as kuris yra YouTube technikos direktorius ir vienas iš įkūrėjų, pareiškė, kad YouTube portale video vaizdus galima bus žiūrėti didelės raiškos HD formatu. Šio metu didžioji dalis YouTube patalpintų video skiriamoji geba yra 320х240.
HD palaikymą planuojamą įdiegti per 3 mėnesius. Šiuo metų vyksta paruošiamieji darbai. Vartotojai turintys lėtą interneto ryšį skirtumo nepajaus. Jie ir toliau vaizdus matys tokios pat rezoliucijos kaip ir dabar. Turintiems spartųjį plačiajuostį interneto ryšį YouTube sistema automatiškai pasiūlys pasirinktą video vaizdelį žiūrėti HD formatu.
Pasak užsienio analitikų imtis permainų YouTube privertė konkurentai. Tik savaitę anksčiau apie norus įdiegti HD pareiškė video failų saugojimo portalas Vimeo.
Tai, kad YouTube reikalai nestovi vietoje įrodo ir kitos naujienos. Nesenai YouTube panaikino įkeliamiems video failams taikomus 100 Mb apribojimus. Dabar su "Multi-Video Upload" galima įkelti video failą viršyjantį 1 Gb. Tiesa vaizdo trukmės (10 min.) apribojimas liko. Nelabai suprantu kodėl? "Multi-Video Upload" leidžia kelti kelis vaizdo failus vienu metu.
Steve Chen'as akcentavo, kad pagrindinis YouTube uždavinys yra padaryti šį projektą prieinamą visiems ir iš bet kokių įrenginių. Suprask, kad ateityje YouTube bus galima žiūrėti ir per tradicines TV dėžutes!?
Dalinkitės:  

0 Komentarai :

Rašyti komentarą