2007-11-09

KOBIE ir RABIE du naujos kartos robotai


Prieš beveik 30 metų buvusioje Tarybų Sąjungoje buvo sukurtas fantastinis filmas vaikams apie roboto Elektroniko nuotykius pagal vieno Rusų rašytojo fantastinį romaną. Apie tai aš jau rašiau čia. Filme berniukas-robotas Elektronikas ne tik, kad atrodė kaip žmogus, bet ir elgėsi - liūdėjo, verkė, džiaugėsi ir t.t.

Praėjus mažiau nei trisdešimt metų robotai galintys emocionaliai elgtis jau nėra tik fantastinės literatūros personažai.Korėjos mokslininkai sukūrė du žaislus-robotus gebančius emocionaliai elgtis, reaguoti į veiksmus ir netgi atsakinėti į paprastus klausimus. PVZ uždavus užduotį atspėti gyvūną (pvz dramblį) ir pateikiant užuominas, kad tai toks didelis gyvūnas, kad jis turi ilgą nosį ir panašiai robotai gebą rasti atsakymą.

Robotai du. Vienas pliušinė koala vardu KOBIE, kitas besišypsantis triušis RABIE. Robotai atpažįsta priėjusius žmones. Gali apsidžiaugti, nuliūsti, išsigąsti ir t.t. Viso jiems pavaldžios 7 rūšių emocijos. Robotai valdomi bevieliu ryšiu per internetą. Tai dar vienas jų privalumas prieš ankstesnius robotus. Neturėdami savyje procesorių jie tapo ženkliai lengvesniais.

Kūrėjai teigia, kad robotai taps gerais draugais ne tik vaikams, bet psichologinėmis ligomis sergantiems ligoniams, bei pagyvenusiems žmonėms.
Triušis, pasak konstruktorių, dar galėtų kontroliuoti namus siųsdamas vaizdo įrašus ir nuotraukas internetu į mobilųjį telefoną.

Pagal www.koreatimes.co.kr

Dalinkitės:  

0 Komentarai :

Rašyti komentarą