2007-11-10

Du televizoriai - plačiaekranis ir "kvadratinis". Kurį pirkti?

PhotobucketŠiandien uošvė paprašė padėti nupirkti jai naują televizorių. Tik nepagalvokit nieko blogo, ar juokingo. Čia nebus anekdotas apie uošvę ir žentą. Čia kalbėsiu rimtai. Tiesiog šis pirkimas ir apsilankymas Topo centre išprovokavo mane šiai temai.Taigi, kuris televizorius geriau - plačiaekranis (16:9) ar "kvadratinis" (4:3) ?
Štai tokių formų yra vienas ir kitas modeliai:Kaip pastebėjote prekybos centruose dominuoja plačiaekraniai (16:9) modeliai. "Kvadratinių" (4:3), kaip aš juos vadinu, pasirinkimas nedidelis (čia kalbėsiu tik apie naujus LCD ir plazmas). Nieko nuostabaus, kad ir uošvė buvo nusprendus pirkti plačiaekranį. Iš kur moteriškei žinoti kas jame yra gerai, o kas blogai. Tiesiog dauguma tokius perka ir ji tokį išsirinko. Mada. O lentynos parduotuvėse plačiaekraniais užverstos irgi dėl tos pačios mados? Pasirodo, kad ne, ne dėl mados, o dėl to, kad Vakaruose beveik visos televizijos (pagrindiniai kanalai tikrai) vaizdą transliuoja skaitmeniniu 16:9 formatu. Todėl televizorių gamintojai pagrinde tokių gabaritų modelius ir gamina.
Pas mus Lietuvoje situacija su vaizdo transliavimu toli gražu atsilieka nuo civilizuoto pasaulio. Vaizdas į mūsų televizorius ateina 4:3 ("kvadratiniu") formatu. Joks gamintojas dėl mūsų mažos rinkos nepradės gaminti papildomai televizorių. Todėl parduotuvėse ir turim tai ką turim, tai kas yra pagaminta kol kas ne mums.

Štai, toks vaizdas šiai dienai atkeliauja į mūsų televizorius:Tai yra 4:3 formatas. Visi kas tradicinėmis antenomis, ar kabeliais (per kabelines televizijas) gauna vaizdą, gauna jį būtent tokį 4:3 formato. Pasak Topo centro eksperto nė vienas televizijos signalo tiekėjas Lietuvoje nepaduoda 16:9 formatui tinkančio vaizdo. Pasak jo situacija galės pasikeisti nebent po kokių 3-4 metų.
Tų, kurie plačiaekranius televizorius perkasi DVD filmų žiūrėjimui ar turi įsirengę gerą palydovinę įrangą tai neliečia.

Per "kvadratinį" 4:3 formato televizorių transliuojamas vaizdas bus rodomas gražiai pasiskirstęs po visą ekraną, neapkarpytas ir neištampytas:Plačiaekranis 16:9 formato televizorius tą patį neapkarpytą ir neištampytą vaizdą rodys ne per visą ekraną. Šonuose liks juodos juostos, o vaizdo kraštai negražiai mirguliuos:Galima ir šiuose televizoriuose pultelio pagalba vaizdą paskirstyti per visą ekraną. Galimi du būdai. Pirmasis, vaizdą ištempiant į šonus:Antrasis, vaizdą padidinant:


Šiuo atveju ekrane matysis iš apačios ir viršaus apkarpytas vaizdas:Uošvei, po šių patarimų, kokio pločio televizorių pirkti daugiau klausimų nekilo. Aišku, nusprendę pirkti "kvadratinį" televizorių nepirkom pirmo pasitaikiusio. Patyrinėja Topo centre parduodamus "kvadratukus" iki 2000 Lt išsirinkome PHILIPS 20 PF 5121/01. Vaizdo kokybės ir spalvų atkūrimo prasme, iš to ką už šią sumą turėjo Topo centras, tai buvo geriausias pasirinkimas. Rodo tikrai "afigenai".

Dalinkitės:  

2 komentarai :

  1. Anonimiškasgruodžio 03, 2009

    100% pritariu, kas nori ziureti rusu ir lietuviu programas reikalinga pirkti 4:3 formato TV. Gaila tik kad pasirinkimo nera...:(

    AtsakytiPanaikinti
  2. Geras patrimas, pritariu 100% :)

    AtsakytiPanaikinti