2007-10-15

Vardan mūsų vaikų ateities!
"Dėdės ir tetos labai Jūsų prašau, išsaugokit dėl manęs šį nuostabų gamtos grožį. Aš labai norėčiau suaugęs matyti ir jausti tai ką šiandien matote ir jaučiate Jūs bei mano tėveliai. Labai Jūsų prašau. Žinau, Jūs tai galit. Padarykit tai dėl mano, dėl savo vaikučių ateities.
...Greitai žiema...Sniego tikriausiai vėl bus mažai...Tėveliai pasakojo, kad anksčiau žiemos būdavo ilgos, šaltos. Sniego būdavo iki pažastų. Langai šaltuko būdavo išpaišyti gražiausiais piešiniais. O Kalėdų vakarais snigdavo pačiom gražiausiom snaigėm. Dar pasakojo apie kažkokį Senį besmegenį kurį jie lipdydavo iš sniego. Tėtis man rodė knygutėje kaip jis atrodo. Juokingas toks su morka vietoj nosies. Gaila, bet turbūt šią žiemą vėl su tėveliais jo nepastatysiu...
Būkit geri, išsaugokit dėl mūsų vaikučių nors tai kas dar liko.... "
Povilas 4 m.

Kiekvienas iš mūsų gali ir PRIVALO prisidėti prie klimato kaitos mažinimo.
Darykite štai tokius nesudėtingus veiksmus (iš Europos komisijos tinklalapio):
- Sumažinkite temperatūrą namuose tik 1°C ir iš vieno namų ūkio bus sutaupoma iki 300 kg CO2 per metus.
- Suprogramuokite termostatą namuose taip, kad temperatūra būtų mažesnė naktį, arba kai esate išvykę. Tuomet iš kiekvieno namų ūkio bus sutaupyta maždaug 440 kg CO2 per metus.
- Pakeiskite senus vieno stiklo langus langais su dvigubais stiklais ir vienas namų ūkis sutaupys iki 350 kg CO2 per metus.- Užtikrinkite, kad jūsų namai būtų gerai izoliuoti ir iš kiekvieno namų ūkio bus sutaupoma daugiau nei 630 kg CO2.
- Keisdami šaldytuvą, įsigykite tokį, kuris pažymėtas „European Grade A+“ (su automatiniu atšildymo ciklu) ir sutaupysite maždaug 210 kg CO2 per metus. Įsigydami naujus buitinius prietaisus , stenkitės pasirinkti gaminius su kuo aukštesniu „European Grade“ laipsniu.- Prieš dėdami maisto produktus į šaldytuvą, leiskite jiems atvėsti iki kambario temperatūros ir sutaupysite maždaug 6 kg CO2 per metus.
- Išjungę namuose penkias nereikalingas 60 W lemputes koridoriuose ir kambariuose sutaupysite apie 270 kg CO2 per metus.- Pakeiskite penkias įprastines elektros lemputes šviestuvuose, kuriuos naudojate maždaug 5 valandas per dieną, ekonomiškomis lemputėmis (CFL) ir sutaupysite maždaug 250 kg CO2 per metus.
- Keisdami seną televizorių įsigykite tokį, kuris pažymėtas ekologiniu ženklu ir sutaupysite maždaug 30 kg CO2 per metus.- Kasdien išjungę oro kondicionierių keturioms valandoms, kai nesate namuose, vasaros laikotarpiu sutaupysite apie 300 kg CO2 per metus.
- Persijunkite prie „žaliosios“ elektros energijos ir vienas namų ūkis sutaupys maždaug 520 kg CO2 per metus.- Naudokite savo skalbyklę tik tuomet, kai ji prisipildo ir sutaupysite apie 45 kg CO2 per metus.
- Džiovinkite skalbinius natūraliai ir nenaudokite specialios elektrinės džiovyklės, taip sutaupysite maždaug 280 kg CO2 per metus.
- Virkite tiksliai tiek vandens, kiek reikia jūsų karštam gėrimui ir sutaupysite maždaug 25 kg CO2 per metus. Jei visi europiečiai užvirtų tiksliai tiek vandens, kiek jiems reikia, taip būtų išvengta 1 nereikalingo litro vandens užvirimo per dieną, o sutaupytos energijos pakaktų apšviesti trečdaliui Europos gatvių.
- Įrenkite silpnos srovės dušo galvutę ir sutaupysite apie 230 kg CO2 asmeniui per metus.- Užsukdami čiaupą kai valotės dantis sutaupysite maždaug 3 kg CO2 per metus.
- Įsitikinkite, ar užsukote arba pataisėte lašantį čiaupą ir sutaupysite apie 20 kg CO2 per metus. - Įjunkite 4 įtampos transformatorius į lizdą su jungikliu ir sutaupysite apie 35 kg CO2 per metus.
- Įsigydami buteliuką vandens arba limonado, pirkite 1,5 l butelius, o ne tokį patį kiekį 0,5 l buteliuose, taip sutaupysite apie 9 kg CO2 per metus.
- Perdirbkite Jūsų sukauptas atliekas! Pavyzdžiui, perdirbkite 1 kg aliuminio ir išsaugokite apie 9 kg CO2.
- Kiekvieną kartą, kai einate apsipirkti, naudokite daugkartinio naudojimo maišelius, taip sutaupysite maždaug 8 kg CO2 per metus.
- Prieš spausdindami dokumentą arba elektroninį . laišką, įvertinkite, ar jums išties tai reikia daryti ir sutaupysite apie 7 kg CO2 per metus.
- Įvertinkite degalų ekonomiją keisdami savo senąjį automobilį nauju ir išvengsite apie 410 kg CO2 per metus.
- Patikrinkite, ar jūsų padangos pripūstos tinkamai ir sutaupysite apie 140 kg CO2 per metus.
- Pakeiskite variklio alyvą žemesnės klampos alyva ir išvengsite apie 70 kg CO2 per metus.- Sumažinkite važiavimo greitį nuo 110 km per valandą iki 90 km per valandą 10 proc. atstumo, kurį nuvažiuojate, ir išvengsite apie 55 kg CO2 per metus.
- Vairuokite sumaniai: Suplanuokite savo maršrutą, pradėkite važiuoti nenuspausdami iki galo akceleratoriaus, kuo anksčiau perjunkite aukštesnę pavarą (esant 2000-2500 sūkių per minutę), palaikykite nuolatinį greitį ir numatykite veiksmus į priekį, kad galėtumėte išvengti staigaus stabdymo arba greitėjimo. Ir nepamirškite išjungti variklio, net jei sustojate trumpam! Toks elgesys vairuojant gali sutaupyti virš 330 kg CO2 per metus.
- Važiuodami traukiniu 1000 km per metus vietoje kelionės nuosavu automobiliu išvengsite apie 130 kg CO2 per metus.
- Praleiskite vieną kelionę į abi puses, sutrumpinkite skrydį kasmet ir sutaupykite apie 360 kg CO2 per metus.
- Praleiskite vieną tolimą kelionę į abi puses kasmet ir sutaupykite apie 4 000 kg CO2 per metus.
- Pakeiskite trumpas keliones automobiliu į išvykas dviračiais ir išvengsite apie 240 kg CO2 per metus.

Čia galite apskaičiuoti jūsų sugeneruotos anglies emisijos kiekį

Ačiū organizatoriams už šią akciją. Jos dėka buvau priverstas atrasti laiko ir giliau pažvelgti į problemą. Mano indėlis nuo šiol sprendžiant klimato kaitos problemą, pažadu, tikrai bus didesnis...VARDAN MŪSŲ VAIKŲ ATEITIES!
Dalinkitės:  

2 komentarai :

  1. Lietuva išskiria apie 3870 kg/žmogui per metus. Vykdydami tik 4 pirmus punktus, šį skaičių sumažintume iki 1720 kg CO2, t.y. beveik per pusę. Taigi.
    Šaltinis - Wikipedia

    AtsakytiPanaikinti
  2. Jo... gerai pastebejai, pradžiai reikia visai nedauk, bent kelių punktų prisilaikyti... Manau kol skeptikai, tinginiai ir kiti visokio plauko cinikai bei egoistai savo makaulėse nepersisuks varštelių į kitą pusę ir nepradės trezvai mastyti, tol mūsų žemelė risis žemyn...(šiandien beskaitydamas akcijos straipsnelius ir atsiliepimus pastebėjau, kad dar nemazai yra bukagalvių pesimistų arba siaurapročių žmonių savo kvailais pasisakymais ir mintimis dergiančių šią gražią akciją)ISIKALKIT, JŪS, aukščiau išvardinti asmenys sau į galvą, vieną dalyką, kad tik mūsų visų bendrai paėmus pastangų dėka galima pakeisti esama situaciją kuri tragiškai blogėja. Kiekvieno iš mūsų indėlis, prisilaikant nors ir vieno punkto būtų neikainuojamas. Tai turėtų būti aišku ir suprantama kaip 2x2 keturi arba privaloma kaip nusišikus valytis užpakalį.

    AtsakytiPanaikinti