2007-10-25

Senas filmas vaikams "Elektroniko nuotykiai"

PhotobucketŠis filmas buvo pastatytas 1979 m. buvusioje Tarybų Sąjungoje. Tai trijų dalių fantastinis-nuotykinis filmas apie dviejų kaip du vandens lašai panašių berniukų, iš kurių vienas buvo sukonstruotas robotas, nuotykius. Filmas nuo 1980 metų praktiškai kiekvienais metais buvo rodomas per TV. Dažniausiai per moksleivių atostogas. Šis ir kiti filmai vaikams rodyti Sovietiniais metais prie ekranų susodindavo praktiškai visus paauglius. Tuo metu kai rodydavo filmus vaikams kiemai likdavo tušti. Nieko nuostabaus. Juk tais laikais nebuvo nei kompiuterių, nei DVD leistuvų, nei kabelinių, ar satelitų ir t.t. Per teliką rodė gal tik 3 kanalai. Du rusų, vienas lietuvių kalba ir filmus jie rodydavo labai retai.PhotobucketViename iš viršuje pateiktų vaizdelių vienas iš dvynių, Syroježkinas, važiuodamas motoroleriu dainuoja dainą apie laisvę, kurią jam suteikė Elektronikas. Būdamas šeštoku vietoj savęs į mokyklą jis paleido savo antrininką - robotą Elektroniką. Kuris būdamas robotu (šiuolaikiškai kalbant kompiuteriu) puikiai susidorodavo su visomis užduotimis.

1980 ir vėlesniais metais niekas iš mūsų, augusių tais laikais jaunuolių net pagalvot negalėjo, kad tai kas tada atrodė visiškai nerealu, tai kas buvo sunkiai suvokiama ir atrodė kaip didžiausia fantastika, tik keliems dešimtmečiams praėjus taps tikrų tikriausia realybe...

PhotobucketRusų spaudoje išskaičiau, kad režisierius Konstantinas Brombergas pastatęs šį filmą šiuo metu ieško finansavimo antram filmui apie Elektroniką. Kuriame žada vaidinti ir tie patys broliai dvyniai Volodia ir Jurijus Torsujevai vaidinę pirmajame filme. Įdomu kokiais gebėjimais Elektronikas (žmogus kompiuteris) žadą nustebinti šių laikų jaunus žiūrovus?

Pavadinimas originalo kalba - "Приключения Электроника"

Daugiau
Vikipedijoje (rusų k.)

Čia filmo fanų puslapis (rusų k.)
Dalinkitės:  

0 Komentarai :

Rašyti komentarą