2007-06-23

BBC reportažas apie lietuvius dirbančius Anglijoje

Britų Profesinių sąjungų kongresas TUC paskelbė, kad imigrantai darbuotojai prisidėjo prie šalies ekonomikos augimo, be to, jie neturėjo jokios neigiamos įtakos darbo rinkai bei nesumažino bendro atlyginimų lygio, praneša BBC.
Tačiau kartu TUC perpsėjo, kad užsieniečiai darbuotojai yra gana pažeidžiami neskrupulingų darbdavių, nepaisančių įdarbinimo sąlygų. Profsąjungos paragino vyriausybę ir atsakingas institucijas užtikrinti, kad kompanijos mokėtų bent minimalų darbo užmokestį.

Paskelbdamas naują ataskaitą Profsąjungų kongresas teigia, kad britų baimės dėl galimų imigrantų antplūdžio neigiamų padarinių nepasiteisino dėl gana stiprios pastarųjų metų ekonomikos būklės.
„Imigrantai ypač prisideda prie Didžiosios Britanijos ekonomikos, – sako TUC generalinis sekretorius Brendanas Barberis. – Jie nesukėlė masinio nedarbo ir nenusmukdė atlyginimų, kaip kai kurie iš mūsų manė anksčiau.“
Kartu TUC teigia, kad darbuotojai su menkomis anglų kalbos žiniomis arba išvis nemokantys šios kalbos bei nežinantys savo teisių turėtų būti labiau saugomi nuo išnaudojimo.

„Mes darome nepakankamai, kad užtikrintume pažeidžiamų darbuotojų apsaugą nuo išnaudojimo, – sako B. Barberis. – Jeigu su imigrantais darbuotojais bus elgiamasi sąžiningai ir mokama padori alga, jie tikrai prisidės prie ekonomikos plėtros.“
Neseniai paskelbta statistika rodo, kad imigrantų srautas iš Vidurio ir Rytų Europos šiais metais sumažėjo dėl vis daugėjančių darbo perspektyvų namie.
Kartu tai sukėlė nerimą tokiose ūkio šakose, kaip vaisių ūkiai, kurie yra priklausomi nuo sezoniškai atvykstančių užsienio darbininkų.

Šaltinis: ALFA.LT
Dalinkitės:  

0 Komentarai :

Rašyti komentarą